Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
zadanie 8...... napewno tak?? mnie wyszlo bez minusa :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ew napisał:
wlasnie mnie w 2 wyszlo inaczej, natomiast w 7 tez mam odwrotnie... oO ktos kompetentny moglby rozwiac te watpliwosci ????
drugie jest dobrze. 7: ze wzrostem stopnia utlenienia pierwiastka maleje charakter zasadowy a rożnie charakter kwasowy. Takie są moje sugestie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
7. napewno jest źle. Przeciez wszystko bylo w tabeli, która była podana i w ogóle tlenki z pierwistkiem o najniższym stopniu utlenienia mają charakter zasadowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zadaniu z KMnO4 ma byc kwas i sol a nie KOH.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
7. napewno jest źle. Przeciez wszystko bylo w tabeli, która była podana i w ogóle tlenki z pierwistkiem o najniższym stopniu utlenienia mają charakter zasadowy. No wlasnie skoro pierwisatki o najnizszym stopniu ulenienia maja charkter zasadowy to na najwyzszym maja charakter kwasowy==>tabelka. Tu chodzilo o wniosek wynikajacy z tego co jest w tabelce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlatwiejsze zadania zawalilam ;( mam nadzieje, ze progi beda nizsze niz w poprzednim roku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ile procent sie spodziewacie.? jak myslicie jakkie beda progi na medycyne, farmacje.? ja zawalilam totalnie chemie;/. z 50 % bedzie;/.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na medyc. czy farmacje z 70 kilka procent z bioli i chemii minimum...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
banał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez zawalilam najglupsze bledy jakie mogla zrobic, to zrobilam. nie pomnozylam przez 3 w enalpii, zapomnialam o bloku d w pierwszym zadaniu. tragedia licze na 65, a z biologii tez na tyle, a watpie, za na farmacje bedzie prog 130 az tak nie poleci... z medycyny i stomatologii juz zrezygnowalam. nigdy chyba nie mialam takiego dola ;( gdyby nie te glupie przeoczenia, to spokojnie mialabym 90% uczylam sie tego i umialam dobrze, a takie co tak srednio bylam pewna, zrobilam dobrze ile sie placi i jakie sa progi na platna medycyne? a orientujecie sie moze jak bylo w ubieglym roku na farmacje na roznych uczelniach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na to ze progi spadna nie ma co liczyc....wzrosna bo sporo osob dobrze napisalo biole i chemie a do tego sa osoby ktorzy poprawiali wiec to oni tez ten pulap podniosa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to mi humoru nie poprawilas mam nadzieje, ze nietylko ja zrobilam takie glupie bledy... tak sie cieszylam jak wyszlam z sali, wyszlam godzine przed i jestem glupia, bo jakbym sprawdzila sobie, to teraz nie ryczalabym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w odpowiedzi do zadania 23. jest prawdopodobnie błąd: jony manganianowe (VII) redukuje się do jonów manganu (II) za pomocą kwsu, czyli H2SO4 w obecności Na2SO3, pozdrowienia dla wszystkich chemi-maturzystów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myslicie że jak napisałam przy elektrolizie 1/2 o2 i 2e to mi zalicza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak ktoś napisał przy jonowej skróconej reakcji stracania osadu strzałki w dwie strony to na pewno nie zalicza prawda...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WITAM WSZYSCY TU CZUJECIE SIE PEWNI Z REKRUTACJA NA MEDYCYNE PRZED OGLOSZENIEM WYNIKOW....NIC BARDZIEJ MYLNEGO, PISALEM MATURE JUZ 4 RAZY I MIALEM ZAWSZE TAKA SAMA NADZIEJE NA DOSTANIE SIE NA MEDYCYNE....ZOBACZYCIE JAK NAPRAWDE PRZEBIEGA REKRUTACJA NA TE STUDIA, Z MOJEGO DOSWIADCZENIA WYNIKA ZE JEST TRUDNO, A CO ROKU BRAKUJE MI KILKU PUNKTOW ( ROK TEMY TYLKO 1!!!!!!! DZIS WIEDZAC ZE POPRAWILEM MATURE O JAKIES 25PKT (CHEMIA 80%, FIZYKA 60%, BIOLOGIA 85%) TO I TAK NIE MAM PEWNOSCI CZY SIE DOSTANE, BO TO O TYM DECYDUJE SZCZESCIE, WPLYW NA TO MA OCZYWISCIE STALE ROSNACA LICZBA KANDYDATOW, NO I PODWYZSZAJACY SIE PULAP PUNKTOWY...ZYCZE WSZYSTKIM POWODZENIA I PAMIETAJCIE NIE ZALAMUJCIE SIE MOZECIE ZAWSZE POPRAWIC MATURE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Ewela' date='15.05.2009, 18:05:19' post='129110'] ale zrobilam beznadziejnie glupie bledy ;( nawet w obliczaniu enalpii nie zauwazylam, ze tam jest 3 SO3. zalamie sie zaraz ;( liczylam na ponad 90, a teraz nie wiem czy 80 bedzie tez tak myślałam...i teraz jestem totalnie załamana... bo wszystkie moje plany legły w gruzach... a jak robiłam inne arkusze to poniżej 90 nie schodziłam.. a najgorsze jest jeszcze to, ze jak wyszłam to byłam bardzo zadowolona...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez bylam w 7 niebie, myslalam, ze bedzie ponad 90, a teraz... tak sie zalamalam liczylam, ze moze progi beda nizsze, ale nie zanosi sie na to i po marzeniach... widocznie nie mozna miec wszystkiego... pewnie bede poprawiala za rok. mam nadzieje, ze nie zniechece sie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja w sumie coś koło 90 % A porobiłam takie błędy, że aż żal...;/ Np. w entalpii w wyniku przeoczyłam minusa i nie napisałam go... Masakra- takich błędów się spodziewałam...;/;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
WITAM WSZYSCY TU CZUJECIE SIE PEWNI Z REKRUTACJA NA MEDYCYNE PRZED OGLOSZENIEM WYNIKOW....NIC BARDZIEJ MYLNEGO, PISALEM MATURE JUZ 4 RAZY I MIALEM ZAWSZE TAKA SAMA NADZIEJE NA DOSTANIE SIE NA MEDYCYNE....ZOBACZYCIE JAK NAPRAWDE PRZEBIEGA REKRUTACJA NA TE STUDIA, Z MOJEGO DOSWIADCZENIA WYNIKA ZE JEST TRUDNO, A CO ROKU BRAKUJE MI KILKU PUNKTOW ( ROK TEMY TYLKO 1!!!!!!! DZIS WIEDZAC ZE POPRAWILEM MATURE O JAKIES 25PKT (CHEMIA 80%, FIZYKA 60%, BIOLOGIA 85%) TO I TAK NIE MAM PEWNOSCI CZY SIE DOSTANE, BO TO O TYM DECYDUJE SZCZESCIE, WPLYW NA TO MA OCZYWISCIE STALE ROSNACA LICZBA KANDYDATOW, NO I PODWYZSZAJACY SIE PULAP PUNKTOWY...ZYCZE WSZYSTKIM POWODZENIA I PAMIETAJCIE NIE ZALAMUJCIE SIE MOZECIE ZAWSZE POPRAWIC MATURE
nie uogólniaj pod siebie wszystkich! ja maturę pisałam w zeszłym roku i dostałam się na medycynę! fakt faktem, miałam po ponad 90% z chemii i biologii. w tym momencie kończę jej pierwszy rok i zapewnia was wszystkich, ci co sa na studiach platnych albo dostali sie z przypadku odpadaja!!! matura przy tym, czego trzeba sie uczyc na studiach to jest pestka! tak wiec uczcie sie. i nie liczcie na szczescie. bo fukcem mozna zdac mature. ale fuksem na studiach nic sie nie zaliczy! aaa co do tego ze ci 1pkta zabraklo to nie uwierze. wiesz ze jest cos takiego jak dodatkowa rekrutacja??? w pazdzierniku przyjetych zostalo ok 15 osób i próg punktowy spadł nie o 1 pkt ale nawet o 8! życzę powodzenia wszystkim maturzystom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 11 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...